Oteller, Kafeler, Restoranlar İçin HotSpot, 5651 Firewall Sistemleri

Oteller, kafe ve restoranlarda misafirlere/müşterilere kablolu veya kablosuz şekilde verilen internet erişim hizmeti 5651 sayılı kanun gereğince mutlaka kayıt altında tutulmalıdır. İnternet erişimini kim gerçekleştiriyorsa kimlik numarası veya cep telefonuna gönderilen doğrulama kodu ile erişime devam etmesi gerekir. Bu doğrulama işlemini yaptıktan sonra erişime izin veren ve erişimin tamamını kayıt altında tutan sistem çözümleri firewall hotspot hizmeti ile sağlanmaktadır.

Mutlaka siz de daha önce ortak internet paylaşımı yapan bir otelde veya kafede kablosuz internet erişimi sağlamışsınızdır. Özellikle otellerde mutlaka internete erişen kişinin oda numarası üzerinden doğrulama yaparak internet erişim izni aldığını fark etmişsinizdir. NetWall hotspot hizmetimiz tam da bu işi yapmaktadır.

Herhangi bir şekilde internet paylaşımı yapıyorsanız, internet üzerinde işlenen suçlar konusunda risk almamak için mutlaka internet erişimi sağladığınız müşterinizin kimlik doğrulaması yaparak internete erişmesini sağlamalısınız. Kablosuz şifresini müşterinize verdikten sonra direkt olarak internete erişimine asla erişim izni vermemelisiniz. Kablosuz şifresini vererek kullanıma açtığınız internetin yasal sahibi sizsiniz. O internet erişimi üzerinden yapılan her işlem, servis sağlayıcı tarafından (Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, Superonline) sizin adınıza kayıt altına alınmaktadır. Ancak kablosuz şifresini verdiğiniz müşteriye kendi telefonu üzerinden SMS ile veya Tükiye Cumhuriyeti kimlik numarası üzerinden doğrulama yaptırarak erişim izni verirseniz ve bunu firewall üzerinde kayıt altında tutarsanız riski üzerinizden atmış olursunuz. Kullanıcının o andan sonra internet üzerinde yaptığı her işlem, yazdığı her içerik, tamamen kendi sorumluluğu altında olmaktadır.

NetWall firewall markamız, kimlik doğrulama, hotspot ihtiyaçlarına eksiksiz çözüm getirmekle birlikte, 5651 sayılı kanuna göre topladığınız kayıtların yedeklerini de sizin adınıza bulutta saklamaktadır. Bulut yedek hizmetimiz sayesinde 5651 yedekleriniz, cihaz üzerinde oluşması muhtemel hasarlar veya cihazın kaybolması, çalınması gibi durumlarda yedeklerin güvence altında olmasını sağlamaktadır.

NetWall hotspot firewall sistemini 30 gün boyunca ücretsiz olarak test edebilir, demo kurulumu talep edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir