Oteller, Kafeler İçin İnternet Loglama Sistemi

İnternet yaşantımızın ayrılmaz bir parçası. Otel, kafe ve restoran gibi ortak alanlarda işletme sahipleri müşterilerine ve misafirlerine kablosuz veya kablolu ağları üzerinden internet erişimi vermekte. Bir otelde veya kafede ücretsiz olarak internet hizmeti sunulması, şüphesiz tekrar tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu yazımızda internet loglama sistemi nedir? Loglama sistemleri nasıl çalışır? NetWall loglama konusunda nasıl çözüm getirmektedir. Bu konuları açıklamaya çalıştık. Berqnet İzmir Yetkili Çözüm Ortağı olan firmamız bu konuda eksiksiz destek vermeye hazırdır.

İnternet üzerinden işlerini tamamlayan, siparişlerini geçen veya bir şeyler okumak isteyen müşteriler haricinde kötü niyetli kişileri, internet üzerinden yasa dışı bir şeyler yapmak isteyen insanları ayıklamak gerekmektedir. 

Bu nedenle internet paylaşımı sağladığımız müşterilerimiz öncelikle SMS ile veya kimlik numaraları ile doğrulama yaptıktan sonra internete çıkabilmelidir. Kablosuz şifresini girdikten sonra ikinci bir aşama olarak da cep telefonu numaralarını veya kimlik numaralarını doğruladıktan sonra internete erişim sağlanmalıdır.

Bu aşamadan sonra yapılacak olan işlem de, doğrulanan cep telefonu numarası veya kimlik numarası üzerine, internet üzerinde yaptığı tüm işlemleri dijital imzalama yaptıktan sonra kayıt altına alarak loglama yapmaktır. Bu loglama yani kayıt işlemini yapan sistemler firewall (güvenlik duvarı) sistemleridir. Bu noktada bizler de NetWall olarak internet loglama çözümü olarak çözüm sağlamaktayız. Berqnet firewall ile, SMS ve kimlik doğrulama işlemlerinin ardından logları dijital imzalı bir şekilde tutarak, herhangi bir olumsuzluk durumunda bu kayıtlara erişmenizi sağlayarak yasa dışı işlemin tam olarak kim tarafından yapıldığını ortaya çıakrmaktadır.

Berqnet bu log dosyalarını kendi üzerindeki diskte saklamaktadır. Berqnet cihazı bir şekilde kaybolur, fiziksel olarak hasar görür veya diske erişim sağlanamaz ihtimallerine karşılık, log dosyalarını kendi bulut sunucularımızda yedekliyoruz.

Toparlamak gerekirse, oteller, kafeler ve restoranlar gibi ortak internet kullanımı sağlanan tüm işletmelerde, kimlik doğrulama ve internet loglama sistemi konusunda Berqnet eksiksiz tam bir çözüm sunmaktadır. Berqnet sistem çözümümüzü 30 gün boyunca ücretsiz olarak test ederek denemek isterseniz demo kurulumu yapabilmekteyiz. Demo süresi sonrasında karar vererek sistemi satın alabilirsiniz.

İnternet loglama sistemlerini konusunun ne kadar önemli olduğunuz sanırım bu yazımız ile biraz aktarabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Size özel fiyat teklifimiz için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir