NetWall VPN Sistem Kurulumu Çözümlerimiz

VPN (Virtual Private Network), Türkçemizde Sanal Özel Ağ olarak bilinir ve iki ya da daha fazla lokasyonda bulunun networklerin , güvenli bir şekilde birbirine bağlanmasını ve bu bağlantı ile network üzerindeki server, bilgisayar, Nas ve benzeri cihazların aynı network ortamında çalışıyormuş gibi davranmasını sağlayan servislerdir. Temelde hiçbir fiziksel bağlantısı olmayan farklı lokasyonların birbirlerine fiziksel bağlıymış gibi çalışmasını sağlayan servislerdir.
Genelde merkez ve şubeler arası güvenli bağlantıları oluşturmak için kullanılan bu servisler istemci mantığında hareket ederler. TCP/IP protokoleri üzerinden haberleşirler. Birden fazla şubeniz ve bu şubeler arasında bilgi alışveriniz var ise kesinlikle VPN teknolojilerini kullanmanız önerilir. Veri güvenliğine önem veren işletmelerin öncelikli tercihi VPN servislerinden yanadır. Sunucu ve istemciler arasında SSL ve çeşitli algoritmalar ile güvenli bağlantılar oluşturup veri trafiğini bu güvenli bağlantıları üzerinden tamamen internetten yalıtılmış şekilde sağlarlar. Site to Site Vpn ( ofisten ofise ) şeklinde yapılandırılmış sistemlerde networkler karşılıklı bağlantı kurduklarında veri alışverişi güvenliği sağlanmış olur.
Kimler kullanabilir ?
Çok merkezli kurumlar .
Saha satış ekibi olan işletmeler.
Gizlilik ve güvenliğe önem veren işletmeler.
Netwall sayesinde tüm bu VPN servislerinden extra ücretler ödemeden faydalanabilir günümüz koşullarında fiziksel güvenlik tedbirlerinin yanı sıra ağızını da gerçek anlamda korumuş olursunuz.
Ağızınıda gerçek anlamda bilginiz haricinde hiçbir izinsiz erişimin olmaması ve ağınıza bilginiz dahilinde erişen kullanıcıların kullanım raporlarını görebilirsiniz. Ağınızın kontrolünü eline almanız netwall sayesinde her adımda daha da kolay hale geliyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir