Firewall, Güvenlik Duvarı ve Network Yönetim Sistemleri

Firewall, ve ağ güvenlik sistemleri konusunda sunduğumuz çözümleri açıklamak amacıyla, kısa firewall sistemlerinin neden gerekli olduğu konusunda bazı örnekler vermek istedik. Blog yazımızı beğeneceğinizi ve bu bağlamda sizler için en uygun çözümü geliştirebilmemiz için bize izin vereceğinizi umuyoruz.

Günümüz teknolojileri içerisinde şüphesiz işimizi ve dolayısı ile hayatlarımızı şekillendiren en önemli teknolojilerin başında internet veya network teknolojileri gelmektedir. Neredeyse tüm işlerimizi internet üzerinden çözümlüyor, kritik verilerimizin yedeklerini internet ortamındaki bulut sürücülerde saklıyor, e-postalar ile iş süreçlerimizi ilerletiyoruz. işletmemizdeki kaynakların ortak kullanımı ve bunun gibi örnekleri çoğaltabileceğimiz bir çok çalışma alanımız network ve internet teknolojileri üzerine kurulmuş durumdadır. 

İşletmelerimizdeki lokal ağımızı internet gibi sonsuz bir okyanusa benzetebileceğimiz ortama açmak artık tamamen mecburiyet haline gelmiştir. En basit ve temel anlatımı ile yerel ağımızı internete açtığımız noktada konumlandırılması gereken güvenlik duvarı cihazları işletmelerin internete açılan noktasında bir güvenlik kapısı görevi görmektedir. Başka bir şekilde örnek vermemiz gerekirse, işletmenizde bir güvenlik duvarı (firewall) kullanmıyorsanız, evinizin dış kapısı yokmuş gibi düşünebilirsiniz. Yerel ağınız ve dolayısı ile iş kritik datalarınızın hiç bir güvenliği yok demektir. Firewall (güvenlik duvarı) sistemlerinin kullanılması gerekliliği konusunda aslına bakarsanız çok fazla açıklama veya nedensel örnekler açıklamamıza çok gerek yoktur. İnternetin tehlikeli tarafıyla bir şekilde tanışmayan, medyada yer alan haberleri duymayan zannediyoruz ki yoktur.

Bizler de NetWall Network Güvenlik Sistemleri olarak firewall, güvenlik duvarı ve network yönetim sistemleri tarafında çözüm ortağınız olabilmek için hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bizden yalnızca bir demo talebinde bulunarak, sistemi denemeniz için kurmamızı sağlayabilirsiniz. Demo kurulumu öncesinde ve sonrasında, bilmek istediğiniz tüm detaylar teknik ekibimiz tarafından sizlere sunulacaktır. Otuz günlük demo sürecinden sonra gönül rahatlığı ile satın alma aşamasına geçerek sistemimize sahip olabilirsiniz.

NetWall firewall sistem çözümümüz ile işletmenizin ağ güvenliği sağlanmış olacak ve tüm ağ yapınız yönetilebilir durumda olacaktır. Tüm ağ trafiğinizin raporlanması, anlık olarak monitör edilmesi, gerekli izinlerin düzenlenmesi gibi bir çok konuda yönetim imkanı sahibi olabilirsiniz. NetWall, ekonomik bir ağ yönetim çözümüdür. 2009 yılından bu yana bilgi işlem çözüm ve hizmetleri geliştiren firmamızın kesintisiz destek hizmetleri ile müşterilerimize ulaşmaktadır.

İşletmenize firewall projemizi geliştirerek size fiyat teklifi sunabilmemiz için lütfen bize iletişim bölümünden ulaşınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir