Evden, Uzaktan Çalışma Bağlantı Sistemi VPN

VPN teknolojisini genel olarak açıklamak gerekirse, şirketlerin/işletmelerin merkezi ve şubeleri arasındaki internet üzerinden yapılan veri bağlantısını şifreleyerek güvenli hale getirilmesini sağlayan sistemdir. Virtual Privite Network kelimelerinin kısaltmasıdır.

VPN teknolojisinde farklı protokoller bir arada kullanılmaktadır. bir noktadan diğer noktadaki bir network’e yapılan bağlantı kriptolama yapılarak güvenli bir tünel oluşturulması sağlanır. Tünel içerisinde iletişimi sağlanmış olan data trafiğine sızmaya çalışan saldırganlar, yalnızca kriptolanmış data içeriğine ulaşabilecekleri için verinin güvenliği sağlanmış olur. Tüm sorgu ve isteklerin bu tünel bağlantısı üzerine alınması güvenlik seviyesini daha da üst bir noktaya taşımış olacaktır.

İnternet üzerinden farklı lokal network’leri birbirine güvenli bir şekilde bağlamayı sağlayan bu teknoloji sayesinde, herhangi bir noktadan, internet üzerinden ofis ağınıza sanki ofisteymişsiniz gibi bağlanabilirsiniz. Böylece herhangi bir noktadan şirket içerisindeki sunucu, yazıcı gibi yerel kaynaklara tam ve güvenli bir erişim sağlamış olursunuz.

Evden çalışmanın daha önce hiç olmadığı kadar gündemde olduğu bu günlerde Berqnet veya benzeri bir donanım firewall ürünü ile şirket ağınıza güvenli bir şekilde bağlantı yaparak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Berqnet İzmir yetkili çözüm ortağı olan ve İzmir Gaziemir’de bulunan firmamızdan, Berqnet ürünleri konusunda destek alabilirsiniz 0232 252 51 63 numaralı telefonumuzdan veya destek@netwall.com.tr adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir